© 2016 Tweety

Rozdział 12- Zdumienie, zdziwienie i mega zaskoczenie ;)

Heloł, oto obiecany nowy rozdział. Na samym początku chciałam przeprosić za jego długość, ale w zeszycie zajmuje 4,5 kartki. Więc wiecie. ;) No to zaczynamy…

*BESTIA*
Ja, Cyborg i Raven czekaliśmy na Robina i kosmitkę przed szpitalem. Mieliśmy nadzieję (nawet Raven), że nic jej nie jest. Po chwili ich zobaczyliśmy. Już miałem coś powiedzieć, ale w tym momencie uświadomiłem sobie, że oni idą do nas ŚMIEJĄC się RAZEM i ROZMAWIAJĄC! Ale przecież ona nie umie po naszemu!!!

-Witajcie kochani- powiedział rozpromieniony Robin. -To jest Starfire, a po naszemu Gwiazdka.- dokończył, ciągle się szczerząc.
-Hej, a co ty taki roześmiany?-
zapytał cwaniacko Cyborg. Jednak Robin zignorował tę zaczepkę. Po prostu wpatrywał się w Gwiazdkę jak w obrazek.
-Hej, panie zakochany!- powiedziałem ze złośliwym uśmiechem, wiedząc, że to zadziała. Nie myliłem się. Robin przybrał kolor mocnej purpury. I gdyby w tym momencie gotowano raki, nie byłoby większej różnicy w kolorze miedzy tym stworzeniem, a zawstydzonym Robinkiem. (zaczerpnięte z książki Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”-Tweety) Uśmiechnąłem się tirumfująco, ale w tym momencie Robin powiedział:
-Pilnuj siebie, zielonku!-

*GWIAZDKA*
Postanowiłam przerwać te sprzeczki- Przyjaciele, nie kłóćcie się!- zielony chłopak otworzył usta ze zdziwienia.
-To… Ty umiesz mówić…?- wyjąkał.
-No… od trzeciego roku życia, o ile się nie mylę.- odpowiedziałam z uśmiechem. Chłopak się zaczerwienił, co wyglądało dość śmiesznie przy jego kolorze skóry. -No, ale… Tak po naszemu…?- zapytał.
-Ach, nauczyłam się waszego języka, kiedy pocałowałam Robina.- wytłumaczyłam.
-Zaraz, czyli to było tylko w celach naukowych?- zaprotestował chłopak w masce.
-No, yyy… Tak.- wyjąkałam czerwieniąc się. Przecież nie przyznam się, że miało to jeszcze drugie dno. Że mi się spodobał.:D
-Szkoda…- mruknął cicho. Uśmiechnęłam się pod nosem.
-No tak, ale ja jeszcze nie znam waszych imion!- wykrzyknęłam. -Jak Wam już Robin powiedział, jestem Starfire, Gwiazdka, ale możecie mówić na mnie Star.- dodałam.
-Ja jestem Bestia- przedstawił się zielony chłopak.
-Jestem Cyborg- powiedział koleś w dresie. -Miałem wypadek i przerobili mnie na takiego pół-człowieka, pół-robota.- wyjaśnił.
-Mam na imię Raven, pochodzę z wymiar
u Azarath, a moim ojcem jest demon.- oznajmiła chłodno dziewczyna w płaszczu.
-Aha... Dobra... - tylko
tyle zdołaliśmy z siebie wydobyć po zaskakującym oświadczeniu Azaratki. Zapadła trochę krępująca cisza. Pierwszy ochłonął Robin- Mnie chyba znacie, prawda? Ten pomocnik Batmana, „Cudowny chłopiec”. Kojarzycie nie?- powiedział z uśmiechem. Wszyscy pokiwali głowami i niezręczny nastrój prysł.

*CYBORG*
Popatrzyłem na wszystkich i wpadłem na doskonały pomysł. Ale czy im się spodoba? No nic, trza spróbować.
-Hm, wiecie co, tak sobie pomyślałem, że każdy z nas ma w sobie coś specjalnego: Gwiazdka ma wielką siłę i strzela promieniami; Bestia zamienia się w zwierzęta; (w tym momencie BB zamienił się w psa) Raven z pomocą telekinezy i innych mocy może zrobić wszystko; Robin ma niezwykły talent i umiejętności; a ja jestem w połowie robotem i mogę być kim chcę, nawet machiną bojową nie?- zapytałem wyczekująco. Reszta zgodziła się ze mną.
-Ale co ta ma do rzeczy?- niecierpliwie zapytał Bestia.
-Ano to, że moglibyśmy utworzyć grupę bohaterów, która będzie chronić miasto, w którym się spotkaliśmy- Jump City. No i co wy na to?- Nikt się nie odezwał. Każdy rozważał moją propozycję.

Komentarze (3)

 1. ~Julia89
  Wysłany 12 lutego 2016 w 20:12 | #

  E yam, że krótki, dobrze, że w ogóle jest :-D. Ach… ta Raven. Ona jest taka szczera ;-D.

 2. Wysłany 13 lutego 2016 w 19:30 | #

  Wszyscy szczerzy itd. a Gwiazdeczka się przyznać nie chce, że jej się chłopak spodobał ;) Opowiadanie jak zawsze super. Czekam z niecierpliwością na następne.

 3. Wysłany 14 lutego 2016 w 09:45 | #

  No właśnie. Moją uwagę też przyciągnęła szczerość Rae. XD
  Czekam na kolejny wpis.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany. Pola wymagane zostały oznaczone symbolem *

*
*

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>