© 2016 Tweety książki

Girl Book Tag :D (Czy jakoś tak XD)

Witajcie, to znowu ja!!! Niestety, nie przychodzę do Was z opowiadaniem (potrzymam Was dalej w niepewności, co tez mogła zrobić nasza kochana Raven ;) ) ale z nominacją do Girl Book Tag. Oto on! [ona/one?] I mam jeszcze jedno pytanie- Dlaczego ty można dawać tylko  książki?! To nie fair… Ale jak nie będę miała pomysłu, to się nie będę tego trzymać. :D Aha, i pamiętajcie, wszystko co tu przeczytacie, to tylko i wyłącznie MOJE ZDANIE. Ktoś może się z tym nie zgadzać, ale proszę, żeby wyrazić swoją opinię uprzejmie, okej? Z góry dziękuję. :D

1. Troskliwa – postać, której nie można nie pokochać.

Moim zdaniem to Jonatan Lwie Serce z książki autorstwa Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce”. Naprawdę, on bardzo opiekuje się swoim młodszym bratem i do tego stopnia go kocha, że jest poświęca za niego swoje życie. Gdy w  fantastycznej krainie Nangijali (nwm czy dobrze to piszę) zostaje wyznaczony do groźnego zadania i ma zamiar je wykonać, a jego brat chce jechać z nim mówi mu: „Braciszku, wierz mi chciałbym Cię ze sobą zabrać, ale w tej wyprawie będę musiał poświęcić wszystkie siły na coś innego, więc nie wystarczyłoby mi ich na chronienie Ciebie. A ja tak bardzo nie chcę Cię stracić.” Nie da się go nie kochać. :D

2. Kumpela/Kumpela – postać, z którą mogłabyś/mógłbyś się przyjaźnić.

Kubuś Puchatek :D A także Kłapouchy, Tygrys i Maleństwo. Ogółem pół Stumilowego Lasu. XD No i może Raven i Meilin. (O tej drugiej opowiem więcej w 7)

3. Kokietka – postać, która pojawia się zawsze w nieodpowiednim momencie.

NIE WIEM!! Myślałam nad tym z pół godziny, ale nic nie wymyśliłam. Więc coś banalnego Terra.

4. Rozpustna – postać myśląca tylko o sobie.

To nie będzie z książki, ale z serialu „Miraculum*- Biedronka i Czarny Kot”. To Chloe, ona zawsze myśli tylko o sobie i o tym, żeby mieć dobrze ułożone włosy. Jest rozpieszczona i wredna.

5. Poprawna – postać, która musi mieć wszystko zaplanowane i przygotowane na każdą okazję.

Bilbo Baggins z książki „Hobbit- czyli tam i z powrotem”.  Przynajmniej taki był na początku podróży- rozpaczał, kiedy się skapnął, że nie wziął z domu chustki do nosa. Później trochę się zmienił, ale planowanie wszystkiego mu zostało. :D No  i Królik z „Kubusia Puchatka” rzecz jasna!

6. Zachwycona – postać zgadzająca się na wszystko, rzadko mająca swoje zdanie.

Nel z książek „W pustyni i w puszczy” i „Staś i Nel- zaginiony klejnot Indii”. Taka uległa dziewczynka, rzadko się komuś opiera, ale jak już to robi, to porządnie ;)

7. Lwica – postać, która ma zawsze wysokie wymagania i trudno ją czymkolwiek zadowolić.

Meilin  z serii książek „Spirit Animals” (Polski tytuł: „Zwierzoduchy”) Jest córką generała, ale bardziej niż stroje i wygląd, interesowała ją walka i strategia. Jest bardzo dobra w walce wręcz i zawsze chce wszystko zrobić po swojemu. Rzadko jest zadowolona, a jeśli już jest, to nie okazuje tego. Taka typowa lwica. Z nikim się prawie zawsze nie zgadza. :D No i Rollan, jej przyjaciel, sierota wychowany na ulicy, ale kierujący się własnymi prawami, których przestrzega.

8. Agresywna – postać kick ass.

Wiem! To ja! Ale tak na serio, to… Nie no nie wiem. Może… Nie, naprawdę nie wiem. To może być znowu Meilin z 7 pytania. Zawsze chce „skopać komuś tyłek”. XD Ale żeby się nie powtarzało, to Tam-Tam (Michel) z filmu „Trzech małolatów ninja”. Świetny film! Polecam- Tweety ;) 

9. Zmienna – postać, która często zmienia uczucia.

Bestia? Terra? I Iwan „Wania”, opiekun konika garbuska  z książki o tym samym tytule- „Konik Garbusek”. Przynajmniej według mnie.

10. Zraniona – postać po przejściach.

Raven… Ale jeszcze ktoś… Hmmm… *myśli, myśli* Wiem! Bella z książki „Bella i Sebastian”. Może to nie człowiek, ale po przejściach na pewno jest. :D Nie chce mi się tego teraz pisać, więc kto jest ciekawy, to sobie to przeczyta. ;)

 

*”Miraculum”- po francusku „Niezwykłe”

Weny dodała rozmowa z właścicielem bloga: www.szczeryinternet.piszecomysle.pl

Dzięki Kuba!

Komentarze (2)

  1. Wysłany 29 marca 2016 w 19:33 | #

    Ojeju ^^° Jestem wzruszony ;D

  2. Wysłany 29 marca 2016 w 19:58 | #

    Ta ty nas trzymaj w niepewności, a ja już zdążyłam wysnuć z milion teorii co ona mogła powiedzieć. Ale szczerze z tego wszystkiego co wymieniłaś czytałam tylko „Bracia Lwie serce” i „Hobbit -Tam i z powrotem” Mało się czytało, ale książki fajne :) No to ja z niecierpliwością czekam na opowiadanie i pozdrawiam ;)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany. Pola wymagane zostały oznaczone symbolem *

*
*

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>